Zahraničie Česká republika » Pracovný úrad - práca, zamestnanie, volné miesta, profesia
Pracovný úrad, Úrad práce Kliknite sem pre najrýchlejší prístup ku stránke ÚRADPRÁCE.sk
pracazivotopisyprieskum platovkarierapráca v zahraničí

Pracovný úrad - práca, zamestnanie, volné miesta, profesiaPracovný úrad - úrad práce: Zahraničie Česká republikaPráca a kariéra Zahraničie Česká republika:

Ako si nájsť prácu v Čechách?

Úrady práce
Úrady práce Vám ponúkajú niekoľko možností ako vylepšiť svoju pozíciu pri hľadaní nového zamestnania. Základnou možnosťou je prechádzať ( možno v asistencii sprostredkovateľa ) databázou voľných pracovných miest, do ktorých zamestnávatelia majú zo zákona povinnosť nahlasovať všetky voľné pracovné miesta. Popri tom úrady práce ponúkajú napr. poradenstvo pri voľbe povolania, alebo možnosť rekvalifikácie.Viac detailných a praktických informácií o pracovných miestach, práci a živote v Zahraničie Česká republika nájdete na stránkach Eures.sk

 

Agentúry práce
Pri hľadaní zamestnania prostredníctvom agentúr práce je potrebné si overiť, či je agentúra držiteľom licencie pre sprostredkovanie zamestnania. Väčšina agentúr má svoje internetové stránky, takže všetko tam nájdete. Regionálne agentúry najlepšie nájdete v telefónnom zozname. Akékoľvek služby by mali byť poskytnuté bezplatne.

Informovanie prostredníctvom médií a internetu
V celorepublikových novinách je problematike zamestnanosti často venovaná celá príloha, ktorá vychádza periodicky ( MF DNES – utorok a štvrtok, Hospodářské noviny – pondelok, Lidové noviny – streda ). Ďalšie tlačové zdroje ponúkajú: Jobmaster, Avízo, Annonce.
Veľkým zdrojom voľných pracovných miest sú internetové portály. Nielen, že tu môžete vyhľadávať ponuky priamo od zamestnávateľov či agentúr, ale môžete i vložiť svoj životopis do databázy, ktoré si potom prechádzajú zamestnávatelia pri hľadaní pracovníkov.

Prevažná väčšina zamestnávateľov vyžaduje znalosť českého jazyka.

Viac detailných a praktických informácií o pracovných miestach, práci a živote v Zahraničie Česká republika nájdete na stránkach Eures.skVybrané okolité regióny:
Pozrite si pracovné ponuky a voľné pracovné miesta v inom meste alebo regióne na Slovensku alebo pracovné ponuky v zahraničí.

Návrat na titulnú stránku Úradpráce.sk , Ponuky práce podľa kategórie a profesie , Ponuky práce podľa miesta výkonu práce

 
© 2006-2013 Pracovný úrad.sk - info stránka na téma práca, profesia, brigáda, brigády, zamestnanie, praca, job
jobs, trh práce, burza práce, pracu, CV, zivotopis, kariéra, hľadám prácu, ponuky, ponuka práce, volné miesta